Minősíthetetlen játék és történelmi vereség az odavágó kör zárómeccsén.

Az ötös negatív szériából érkező Dániel-csapat az első pillanattól kezdve alárendelt szerepet játszott az eddig szintén nem túl veretes eredménysort produkáló Cegléd vendégeként, s végül negatív klubrekordot jelentő, hatvanötpontos (a mieinknek egy kerek tízessel sikerült „alámenniük” az NB I/B-s összecsapásokra vonatkozó, 1997-re, illetve 1999-re datálható mélypontoknak) vereséggel zárta a szombat esti mérkőzést. Nem vitás, hogy az utóbbi fordulókban helyenként teljesen szétesett, hitehagyott társaság benyomását keltő együttesünk számára a lehető legjobbkor érkezik a néhány hetes ünnepi szünet, s talán nem nagy merészség megjósolni, hogy a januári folytatásban csak jobb jöhet. Ettől a produkciótól ugyanis aligha van már lejjebb…

NB I/B, Piros-csoport, 13. forduló
Ceglédi KE – Salgótarjáni KSE 115–50 (32–11, 20–7, 38–16, 25–16)
Cegléd, Gál József Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Jakab L., Drenyovszki, Utasi.
Cegléd: Herendic 8, Krkljes V. 16/6, Dragasevics 18/3, Csaba 17/9, Csorvási. Csere: Kertész D. 11/9, Horváth M. 5/3, Velkey J. 15/9, Horváth Á. 10/9, Zsók 10/3, Fodor M. 3/3, Berkics 2. Edző: Sértő Ádám.
Salgótarján: Karanfilovszki, Cserényi Martin, Vas-Teplán 7/3, Hargitai 2, Lajsz 12/3. Csere: Váits 14, Ormai, Kalassai 6/6, Monye M. 5, Monye J. 2, Kiss Á. 2, Balázs. Edző: Dániel Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 17–3, 9. perc: 29–8, 17. perc: 41–14, 21. perc: 59–18, 27. perc: 78–29, 36. perc: 105–45.
Kipontozódott: Monye M. (28.), Vas-Teplán (32.).

Sértő Ádám: – Gratulálok a fiúknak! Az első perctől kezdve kontrolláltuk a mérkőzést, minden negyedet megnyertünk és egyre csak növeltük az előnyünket. Valamennyi játékosunk minőségi perceket tudott a pályán tölteni, s mindannyian azt az energiát hozták, amit elvárok tőlük, így csakis az elismerés hangján lehet szólni a ma estéről! A Salgótarjánnak sok sikert kívánunk a folytatásra és mindenkinek kellemes ünnepeket!
Dániel Péter: – A felelősség teljes mértékben az enyém a mai mérkőzésért. Azt gondolom, nagyon jól fog jönni ez a kis feltöltődés mindenkinek. Ki kell találnunk, hogy a szezon második felében miként hozzuk ki magunkból a legjobbat, hogyan tudjuk átmenteni a heti edzésmunkába fektetett energiát a hétvégi bajnoki meccsekre.