Csapatunk következő edzőmeccsén, szombaton a Fót csapatát látja vendégül.

A napokban háromszor is pályára lépett az NB I/B Piros-csoportos pontvadászat szeptember 24-i rajtjára készülő felnőttegyüttesünk. Dániel Péter legénysége múlt pénteken és szombaton a Miskolcon rendezett Szaniszló Sándor-emléktornán bajnoki csoportriválisaival, míg most szerdán a szlovák élvonalban szereplő losonci gárdával mérte össze tudását. Bár a győzelemtől mindhárom alkalommal messze álltak, a mieink meccsről-meccsre egyre több jó percet, bíztató momentumot produkáltak. Reméljük a tendencia folytatódik, s Vas-Teplán Miklósék formajavulása a szombaton hat órakor kezdődő Fót elleni, ugyancsak hazai összecsapáson már majd az eredményben is megmutatkozik.

Szaniszló Sándor-emléktorna, Miskolc
Elődöntő
MEAFC-Miskolc – Salgótarjáni KSE 93–60 (21–21, 17–10, 32–12, 23–17)
Miskolc, egyetemi körcsarnok, vezette: Domán, Marton, Takács Z. Miskolc: Kozák M. 10, Kozák B. 12/3, Tóth B. 7/3, Ragályi 9/3, Czirbus 13/3. Csere: Lippai 16, Gadus 7, Gerőcs 6/3, Sándor B. 11/9, Nyíri, Molnár L. 2. Edző: dr. Váczi Péter. Salgótarján: Karanfilovszki 7/3, Monye M. 10/6, Kalassai 3/3, Hargitai 7/3, Lajsz 4. Csere: Váits 8, Vas-Teplán 12/6, Monye J. 3/3, Cserényi Marcell, Gaál 2, Cserényi Martin 2, Kiss Á., Balázs 2. Edző: Dániel Péter.

Dániel Péter: – Jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos nagyon hamar enerválttá váltunk és nem volt éle a védekezésünknek. Ebből adódóan rengeteg könnyű kosarat kaptunk, emiatt pedig nem tudtunk kellő sebességgel kosárlabdázni, nagyon sokat kellett felállt védelem ellen támadnunk. Védekezésben talán több mindent próbáltunk gyakorolni, mint kellett volna, ezen a jövőben mindenképp változtatni fogunk.

3. helyért
Jászberényi KSE – Salgótarjáni KSE 89–68 (21–17, 19–16, 31–15, 18–20)
Miskolc, egyetemi körcsarnok, vezette: Sörlei, Marton, dr. Nagy Zs. Jászberény: Santiago 8, Dunai 3/3, Mester 17/6, Oroszi 7/3, Rátvay B. 8. Csere: Meleg K. 6/3, Kucsora 16/9, Boka-Magó 10/3, Horváth N. 7/3, Dékány 4, Pilinszki, Német Á. 1, Kocza 2. Edző: dr. Váczi Péter. Salgótarján: Váits 10/3, Cserényi Marcell, Monye M. 9/3, Hargitai 16/6, Lajsz 10. Csere: Karanfilovszki 2, Kalassai 10/6, Vas-Teplán 2, Monye J. 2, Gaál 5, Cserényi Martin, Kiss Á., Balázs 2. Edző: Dániel Péter.

Dániel Péter: – Ismét kifejezetten erős kezdés produkáltunk, majd egy pici visszaesés következett. A második félidőben egy kisebb fellángolásunk volt, de nem volt különösebb átütő erő a csapatban. A mai mérkőzésre egy kicsit letisztáztuk az elveinket védekezésben, ennek megfelelően már akadtak kifejezetten jó momentumok hátul. A hétvégén mindkét mérkőzésen nagyjából szűk másfélnegyednyi jó játékunk volt. Ezt kell folyamatosan bővíteni a jövőben.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés
Salgótarjáni KSE – BKM Lučenec 58–82 (20–21, 20–20, 10–20, 8–21)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, vezette: Jakab L., Szőts, Gombos. Salgótarján: Karanfilovszki 3/3, Cserényi Marcell, Vas-Teplán 9/9, Hargitai 7/3, Lajsz 10. Csere: Váits 7, Monye M., Kalassai 11/6, Monye J. 3/3, Gaál B. 8, Cserényi Martin, Kiss Á., Balázs. Edző: Dániel Péter. Lučenec: Rákai 9/3, Sherfield 15/3, Siládi 7, Sapiega 16/9, Knezsevics 15. Csere: Zorvan 15, Skubeň 5/3, Aidi. Edző: Tibor Jány.

Dániel Péter: – Az első félidei játékunkkal teljes mértékben elégedett voltam. A támadójátékunk kreatív volt, amikor az ellenfél sikeresen levédte egy-egy próbálkozásunkat, egyből tudtuk folytatni az akciókat. Megtaláltuk a minőségi kinti helyzeteket és jó egyensúlyban volt a periméter-, illetve mélységi játék. Védekezésben pedig gyakoroltuk azt, amit majd a szezonban játszani szeretnénk. Voltak benne hibák, annak viszont örülök, hogy az agresszivitásunk negyven percig kitartott. Azt gondolom, hogy a hétvégén 12-16 jó percünk volt egy-egy mérkőzésen, ezt most sikerült kitolni 22-24-re. A következő három hétben az a feladat, hogy ezt a jó periódust 30 perc fölé tornázzuk.