Közönségszórakoztató játékkal kivívott, fölényes sikerrel búcsúztunk.

Némileg jobban kezdte az NB I/B Piros-csoport tizenegyedik helyének megszerzéséért vívott helyosztó párharc szerda esti harmadik, mindent eldöntő összecsapását a vendég óbudai gárda: pár perc játék után 8–3 volt az állás a Kaszások javára. Az első játékrész derekára mindazonáltal a Hargitai-Geiger duó kosaraival ellenfelük nyomába eredő Dániel-tanítványok is szépen magukra találtak, olyannyira, hogy a mieink nemcsak utolérték riválisukat, de az első rövid pihenőre immár minimális vezetéshez is jutottak. A második felvonás elejét azután alaposan meghajtották a piros-feketék, akik Molnár, Dragasevics és Hargitai tripláira alapozott 21–3-as negyednyitó futásuk eredményeként előnyüket gyorsan húsz pont fölé növelték. Az ekkor kialakult különbség pedig a félidő végéig meg is maradt, így az SKSE szempontjából felettébb megnyugtatónak tűnő, 52–31-es állással vonulhatott az öltözőbe a két csapat. Noha Takács Máténak a nagyszünetben sikerült valamelyest ráncba szednie és feltüzelnie csapatát, a látogatók a folytatásban is csupán tisztes távolból követték a publikumot változatlanul felszabadult és helyenként szemre is kimondottan tetszetős kosárlabdával szórakoztató tarjáni gárdát. Az utolsó negyedforduló táján ráadásul Kuttorék megint megrázták magukat, s egy 11–0-ás rohammal egykettőre harminc egység fölé srófolták fórjukat. A hátralévő időben azután Dániel Péter már jobbára fiataljait játszatta, ám a mérkőzés alakulását különösebben ez sem befolyásolta. Hazai részről végül minden pályára lépő szerzett legalább két kosarat, s a látottak alapján összességében ekkora különbséggel is teljesen megérdemelten győzött szezonzáró találkozóján a tarjáni alakulat.

NB I/B, Piros-csoport, 11. helyért, 3. mérkőzés
Salgótarjáni KSE – Óbudai Kaszások 96–68 (21–18, 31–13, 21–17, 23–20)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Menyhárt, Domán, Marton.
Salgótarján: Herendic 5/3, Geiger 6/3, Monye M. 8, Hargitai 20/12, Takács A. 8. Csere: Dragasevics 10/6, Vas-Teplán 3, Kocsis 8/6, Kuttor 13, Molnár M. 6/3, Monye J. 5/3, Kiss Á. 4. Edző: Dániel Péter.
Kaszások: Czura 17/6, Varsányi 4, Boros M. 10/6, Farkas D. 7/3, Armaghani Á. 16/3. Csere: Tichov 2, Bartos 10, Ormai, Láncos 2, Bodnár, Dulic, Kolozsvári. Edző: Takács Máté.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8, 7. perc: 17–15, 14. perc: 32–19, 18. perc: 42–21, 23. perc: 59–33, 28. perc: 67–44, 32. perc: 79–48, 37. perc: 89–60.
Kipontozódott: Geiger (27.).
A párharc győztese: a Salgótarjáni KSE, 2–1-es összesítéssel.

Dániel Péter: – Gratulálok a csapatnak, örülök, hogy helyenként látványos játékkal és magabiztos győzelemmel sikerült zárnunk a szezont!
Takács Máté: – Szerettem volna jobban zárni az idényt, de sajnos így sikerült. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, rossz energiákkal, ezen pedig felbuzdultak a hazaiak, akik egészen kiváló dobóformát fogtak ki. A második félidőben teljesen más hozzáállást mutattunk és próbáltunk kapaszkodni, de igazából ekkor sem tudtuk csökkenteni a lemaradásunkat, sőt a tarjániak még tovább növelték a különbséget. Összességében felemás érzéseim vannak, mert ha csak a második húsz percet nézem, akkor jó érzésekkel tudom befejezni a szezont, ha viszont a teljes képet, akkor már jócskán van bennem hiányérzet. Szeretném megköszönni a fiúknak, a stábnak és a vezetőségnek a munkát, egy nagyon nehéz idényen vagyunk túl, de egyet ígérhetek: sokkal erősebben fogunk visszatérni jövőre!