A javuló forma ellenére ismét kikaptunk, így a 11. helyért játszhatunk.

A pár nappal korábbi, bántóan simán elvesztett hazai odavágót követően a keddi, fóti összecsapás sem indult túl bíztatóan az SKSE számára, ám a 0–9-es rajtot követően a nyitó negyed közepére jelentősen feljavult, s a nagyszünetig többször vezetni is tudott a tarjáni gárda. A harmadik tíz percet ugyanakkor ismét alaposan elszúrták a piros-feketék, akik a végső szakaszt immár húszpontos, 71–51-es hátrányból kezdhették. A teljes összeomlás mindazonáltal ezúttal elmaradt, sőt a végjátékra a mieink ismét látótávolságba küzdötték vissza magukat. A fordításra azonban már sem elég idő, sem elég erő nem maradt, így a nem túl magas színvonalú mérkőzést 85–77-re, míg a 9-12. helyekért vívott párharcot 2–0-ra bukta el a Dániel-alakulat.

NB I/B, Piros-csoport, 9-12. helyért, 2. mérkőzés
Phoenix-Megyeri Tigrisek Fót – Salgótarjáni KSE 85–77 (21–21, 21–16, 29–14, 14–26)
Fót, Phoenix Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Rózsavölgyi, Menyhárt, Sentényi.
Fót: Kinney 19, Katona B. 20/9, Bálint B. 5/3, Varga B. 10, Varga D. 11/3. Csere: Füzi 10/3, Csapai 4, Nagy G. 3, Kékesi 3, Richter. Edző: Surmann Gábor.
Salgótarján: Herendic 8, Geiger 7, Monye M. 3/3, Hargitai 3/3, Takács A. 8. Csere: Dragasevics 14/3, Vas-Teplán 5/3, Molnár M. 12/6, Kuttor 8, Kocsis Z. 6, Monye J. 3/3. Edző: Dániel Péter.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–0, 8. perc: 15–16, 14. perc: 26–28, 18. perc: 37–37, 24. perc: 53–42, 30. perc: 71–51, 34. perc: 75–62, 39. perc: 83–77.
Kipontozódott: Kinney (39.).
A párharc győztese: a Phoenix-Megyeri Tigrisek Fót, 2–0-ás összesítéssel.

Surmann Gábor: – Gratulálok játékosaimnak, azt gondolom megérdemelten nyertük meg ezt az összecsapást és egyben a párharcot is. A tarjániak dicséretére legyen mondva, hogy egy percig sem adták ma fel a küzdelmet, minden jót kívánok nekik a hátralevő meccseikhez.
Dániel Péter: – Ki tudtunk javítani néhány hibát szombat óta. Jelenleg, azt gondolom, hogy nagyjából ennyi van bennünk. Azért az összkép mindenképpen pozitívabb volt, mint az első találkozón. Megpróbáljuk megszerezni a 11. helyet a bajnokságban.