Öt percig tudott méltó ellenfele lenni együttesünk a fóti gárdának.

A 9-12. helyek elosztásáért vívott párharc szombat esti nyitótalálkozóján a közel egyhónapos, kényszerű tétlenség után pályára lépő Dániel-legénység alig fél negyeden keresztül volt képes meccsben maradni a Veszprém elleni, bennmaradást érő siker adta lendület által repített fótiakkal, akik, a remeklő Kinney-Varga Dániel páros vezérletével, a folytatásban valósággal felmosták a parkettát rengeteg hibával, akaratgyengén kosárlabdázó csapatunkkal. A mieink aktuális sportszakmai- és morális állapotát látva nehéz elképzelni, hogy a kedd esti, idegenbeli visszavágót követően az egyik fél második sikeréig tartó sorozat még visszatérhet Salgótarjánba…

NB I/B, Piros-csoport, helyosztó a 9-12. helyért, 1. mérkőzés
Salgótarjáni KSE – Phoenix-Megyeri Tigrisek Fót 65–97 (23–30, 14–24, 12–18, 16–25)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Sallai, Gergely, Domán.
Salgótarján: Herendic 5/3, Geiger 11, Monye M. 5/3, Hargitai 8/3, Takács A. 7/3. Csere: Molnár M. 14, Kocsis Z., Dragasevics 3/3, Kuttor 4, Vas-Teplán 3/3, Monye J. 3/3, Kiss Á. 2. Edző: Dániel Péter.
Fót: Katona B. 14/6, Kinney 23/6, Bálint B. 3/3, Varga B. 11/3, Varga D. 24/6. Csere: Csapai 3, Füzi 19/9, Kékesi K., Richter, Nagy G., Ipacs. Edző: Surmann Gábor.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–10, 8. perc: 20–25, 14. perc: 25–41, 18. perc: 35–48, 24. perc: 40–62, 28. perc: 44–71, 32. perc: 55–75, 36. perc: 59–89.
A párharc állása: 1–0, a Phoenix-Megyeri Tigrisek Fót javára.

Dániel Péter: – Nagyon sok sebből véreztünk a mai mérkőzésen, látszott, hogy teljesen kiestünk a meccsritmusból. A szezon második felében egészen más célokért küzdöttünk, azonban nagyjából egy hónapja kikaptunk Fóton, s kicsúsztunk a legjobb nyolcból, ami eléggé megtörte a társaság lendületét, motivációját. Kedden megpróbálunk javítani!
Surmann Gábor: – Mérhetetlenül büszke vagyok a játékosaiamra, s egyúttal gratulálok is nekik, hiszen, azt gondolom, profi munkát végeztünk ma. Gyakorlatilag lendületből átrobogtunk a hazaiakon, és egy meglepően egyoldalú mérkőzésen, még ilyen különbséggel is, teljesen megérdemelten győztünk. Nyilván látszódott a csapatokon, hogy mi az előző héten még éles tétmérkőzést játszottunk, ellenben a tarjániakkal, akiknek hosszabb idő maradt ki. Külön öröm számomra, hogy el tudtam osztani a játékperceket, s mindenki értékes időt tölthetett a parkettán. Ebben a felfogásban szándékozunk folytatni kedden is, és azon leszünk, hogy hazai pályán lezárjuk ezt a párharcot. A SKSE együttesének szebb napokat kívánok, remélem mihamarabb rendezni tudják a soraikat. Végezetül köszönettel tartozom azon szimpatizánsainknak, akik a helyszínen támogattak bennünket.

2024. április 17., szerda, 19:00 óra