Kettős győzelemmel biztosította jövő évi Piros-csoportos tagságát együttesünk.

Hetvenegypontos hazai sikerét követően egyértelműen az egyik fél második győzelméig tartó párharc lezárásának szándékával utazott Bajára az SKSE csapata, amely ennek megfelelően a hétközi meccset egy meglehetősen határozott, 10–2-es rohammal nyitotta. Remek kezdésük azonban talán túlságosan is megnyugtatta a tarjániakat, s a mieink szellős védekezését kihasználva Jakab és Goldring a folytatásban nemcsak felzárkóztatták, de az első negyedben többször vezetéshez is juttatták a főként triplákkal operáló házigazdákat. A második felvonás közepére mindazonáltal a Takács-Hargitai-Rosemond hármas révén már egy viszonylag stabilnak mondható, nyolc-tízpontos előnyt építettek ki a piros-feketék, akik azután a félidő végén, a betegség miatt hiányzó Kuttort remekül helyettesítő Monye Martin és a sokoldalúan játszó Karanfilovszki (20 pontos, 11 lepattanós, 11 gólpasszos tripla-dupla) találataival a különbséget immár húsz fölé növelték (45–67). Az odavágóhoz képest azért jóval kevésbé egyoldalúan alakuló találkozó képe a térfélcserét követően sem sokban változott, mindkét gárda elsősorban a támadásokra helyezte a fő hangsúlyt, a játék védekezést nyomokban sem nagyon tartalmazott. Bajai részről természetesen az ezúttal „szerény” harminckilenc ponttal jelentkező Jakab vitte a prímet, míg a százas határt már a harmadik tíz perc végére túlszárnyaló Király-legénység tagjai közül ekkortájt leginkább Rosemond és Nshimba jeleskedett. A 65–104-es állásról induló záró periódusban azután a tarjániak még egyszer nekidurálták magukat, s határozott, 15–0-ás kezdésük eredményeként a hajrában már ötven ponttal is vezettek, végül pedig a várt magabiztossággal diadalmaskodtak. Fölényes kettős győzelmükkel a mieink könnyedén biztosították helyüket a Piros-csoport jövő évi mezőnyében, s az Óbudai Kaszásokkal találkoznak a rájátszás következő, immár a 9-12. helyek sorsáról döntő körében.

NB I/B, Piros-csoport, férfiak, 9-14. helyért, 2. mérkőzés
Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 90–134 (27–30, 18–37, 24–37, 21–30)
Baja, MNÁMK-csarnok, 50 néző, vezette: Szalai, Benedek, Mintál.
Baja: Goldring B. 5/3, Obermann 8/6, Szűcs M. 11, Szatmári 17/9, Jakab P. 39/15. Csere: Virág 10/6, Angeli. Edző: Hosszú István.
Salgótarján: Molnár M. 12, Karanfilovszki 20/3, Dragasevics 5/3, Monye M. 23, Nshimba 23/3. Csere: Takács A. 11/3, Rosemond 20/9, Monye J. 5, Hargitai 15/9, Kiss Á. Edző: Király Márió.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–10, 8. perc: 22–21, 14. perc: 33–39, 18. perc: 40–57, 25. perc: 58–85, 30. perc: 65–104, 34. perc: 65–119, 38. perc: 81–131.
Kipontozódott: Karanfilovszki (38.).
A párharc győztese: a Salgótarjáni KSE, 2–0-ás összesítéssel.

Hosszú István: – Gratulálok és további sok sikert kívánok a Salgótarjánnak.
Király Márió: – Nehéz volt megfelelő állapotba kerülni a legutóbbi mérkőzés fényében. Ez meg is látszott az első félidőben, de végül kinyílt az olló. Bízom benne, hogy szép lezárása lesz a szezonnak!