Közel harminc pontot vert gyengélkedő csapatunkra az éllovas Nyíregyháza.

Noha a mezőny legjobb és egyik leggyengébb formában lévő együttesének összecsapásán nem sok minden szólt az idei öt mérkőzése közül négyet is elbukó SKSE mellett, arra azért vélhetően még a pontvadászat toronymagas favoritjának számító Nyíregyháza szimpatizánsai sem gondoltak, hogy kedvenceiknek úgy istenigazából meg sem kell majd izzadniuk az újabb két pont begyűjtése érdekében. Mert bár a szombat esti találkozó első tíz-tizenöt perce még többé-kevésbé kiegyenlített játékot hozott, 22–26 után a Bazsó, Tóth és Kiss találataira építő éllovas, többek között egy 13–1-es futást is bemutatva, könnyedén faképnél hagyta, s többé már nem is engedte magához tíz egységnél közelebb a támadásban és védekezésben egyaránt hibát hibára halmozó tarjáni alakulatot. Amely számára a 44–32-es vendégvezetésről induló harmadik felvonás különösen tragikusan sikeredett, hiába zárult ugyanis reménykeltő módon az első négy hazai támadás is kosárral, Szabó Zoltán legénysége a folytatásban ritkán látható mélyrepülésbe kezdett. A teljesen szétesett, hitehagyott csapat benyomását keltő piros-feketék erejéből a következő kilencperces etapban csupán egyetlen duplára futotta, amit felettébb durván, egy, az utolsó rövid pihenőt keretbe foglaló, 25–2-es (!) rohammal büntetett meg a góljait gyakorlatilag tetszés szerint elérő nyíregyházi gárda. A záró periódus elején ezáltal immár harmincnégy pontnál tetőzött a differencia (42–76), így azután Siska János a hátralévő időt már nyugodt szívvel a cseresorára bízhatta. A dobópárbajjá alakuló végjáték a lényegi kérdéseket pedig már nem is igazán befolyásolta: a csaknem száz pontig jutó „kék cápák” különösebb megerőltetés nélkül is kiütéses verést mértek a hazai pályán ennyire alárendelt szerepbe emberemlékezet óta nem kényszerített tarjáni csapatra.

NB I/B, Piros-csoport, 17. forduló
Salgótarjáni KSE – Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 72–98 (19–21, 13–23, 10–24, 30–30)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött, vezette: Hervay, Németh P., Gaál N.
Salgótarján: Herendic 4, Karanfilovszki 14, Boinitzer 9/6, Nshimba 8/3, SÖMENEK 18/9. Csere: Hajdu 2, JOÓ 17/9, Bán, Molnár M., Bogatin. Edző: Szabó Zoltán.
Nyíregyháza: Bus I. 5, KISS B. 17/9, dr. Mohácsi 12/3, BAZSÓ 16/12, TÓTH G. 14. Csere: Mokánszki Máté 9/6, Szobi 6, UBILLA 8/6, Czinger 2, Vaskó 9/6, Demeter. Edző: Siska János.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–7, 7. perc: 11–19, 14. perc: 22–26, 18. perc: 23–39, 23. perc: 40–51, 27. perc: 40–62, 32. perc: 42–76, 37. perc: 60–90.

Szabó Zoltán: – Gratulálok a nyíregyháziaknak, bajnokesélyeshez méltóan játszottak!
Siska János: – Gratulálok a csapatnak! Agresszív védekezésünket rá tudtuk erőltetni az ellenfélre, s azt gondolom, teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Sok sikert kívánok a továbbiakban a Salgótarjánnak!