Pocsék triplázásunk és rengeteg eladott labdánk miatt esélyünk sem volt a bravúrra.

A pontvadászat eddigi részében újoncként stabilan a nyolc között állomásozó SKSE némileg váratlan trénercseréje után immár a Budafok hazai legyőzését követően eltanácsolt Sztevan Csupicsot váltó korábbi másodedző, Szabó Zoltán irányításával készült a Piros-csoport egyik favoritjának számító MAFC elleni fővárosi összecsapásra, amely finoman fogalmazva sem indult túl fényesen a titkon bravúrban reménykedő tarjáni gárda számára. A láthatóan remekül felkészült házigazdák védekezésben természetesen a mieink Achilles-sarkának számító zónával kezdtek, s ez bizony ezúttal sem ízlett a korábbiaknál jobban Herendicéknek. A nyitó negyed első felében vendégoldalon a támadás befejezések ennek megfelelően egészen siralmas képet mutattak: az ellenfél és a (támadó)idő szorításában jobbára lehetetlen, kiszorított helyzetekből tüzelő, s a célt annak rendje és módja szerint rendre el is tévesztő látogatók a találkozó első öt és fél percében mindössze egyetlen pontig jutottak. Más kérdés, hogy ez idő alatt az „előrejátékban” szintén sokat bizonytalankodó Hencsey-brigád is csupán nyolcat kapart össze, így a gyenge rajtja dacára korántsem tűnt reménytelennek a Berkics alaposan kiböjtölt triplájával a játékrész hajrájához közeledve hátrányát egy csapásra megfelező SKSE helyzete. Csakhogy 8–4 után az amerikai Richmond, valamint a padról beszállva együttese egyik legjobbjának bizonyuló ex-tarjáni Csapai is aktivizálta magát, így a műegyetemi gárda az első kisszünethez érve máris tucatnyi ponttal tudhatta maga mögött az addigi, fölöttébb szegényes termését a pihenőig csupán Piukovics két duplájával megtoldó riválisát (20–8). A második felvonás az elsőhöz képest azért már jóval kiegyenlítettebben alakult, az előző csapatát többek között egy bődületes zsákolással szomorító Csapai, illetve a Katona-Tóth páros kosaraira Nshimba, Sömenek és Kovács Martin a korábbiaknál jóval sűrűbben válaszolgatott. Mindez persze így is csupán a különbség tartásához bizonyult elegendőnek, a hazaiak a nagyszünetben 41–28-ra vezettek, s igazából semmi sem utalt rá, hogy a mieink birtokában lennének a fordításhoz szükséges plusz erőnek. S ha valakinek netán mégis kétsége lett volna felőle, a MAFC a fordulást követően egy Richmond hét és Csapat öt pontjára alapozott 12–4-es nyitánnyal a meccs sorsát szinte pillanatok alatt végleg el is döntötte (53–32). A feleket elválasztó távolság a hátralévő jó negyedórában már szinte végig húsz pont fölött maradt, Boinitzeréktől néhány kisebb fellángolásra ugyan még futotta (10–2-es etap a harmadik és negyedik negyed fordulóján), ám amikor igazán kellett, mindig képes volt ritmust váltani a hazai csapat. Vendég részről a helyzetek kialakítása ugyan már nem, ám azok értékesítése továbbra is nagy gondot okozott, a második félidei huszonöt százalékos dobóhatékony(talan)ság túl sok reményre eleve nem adhatott okot. Az SKSE mindenkori történetében példátlan módon ráadásul ezen az estén minden pályára lépő játékos tíz pont alatt ragadt, így pedig végképp nem számít meglepőnek, hogy végeredményben a vártnál jóval könnyedebben, szinte kiütéses különbséggel bizonyult jobbnak az újbudai alakulat.

NB I/B, Piros-csoport, felnőttek, 11. forduló
MAFC – Salgótarjáni KSE 86–58 (20–8, 21–20, 20–12, 25–18)
Hauszmann u., 200 néző, vezette: Balog Gy., Jurák, Makrai.
MAFC: TÓTH P. 18, Katona B. 8/6, RICHMOND 21/9, Bordács 3, Harazin 4. Csere: CSAPAI 16/6, Lakits 8, Misek 3, Polgárdy, Bartha 2, Németh B. 3/3, Herló. Edző: Hencsey Tamás.
Salgótarján: Herendic 8, Karanfilovszki, Boinitzer 7/3, Sömenek 9/3, NSHIMBA 8. Csere: Berkics 7/3, Piukovics B. 7, Szanyi 4, Csabák, Hajdu 2, Kovács M. 6. Edző: Szabó Zoltán.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–1, 8. perc: 15–4, 14. perc: 32–18, 18. perc: 36–26, 23. perc: 53–32, 28. perc: 59–35, 33. perc: 67–52, 38. perc: 79–56.
Kipontozódott: Harazin (33.).

Hencsey Tamás: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, legfőbbképpen pedig ahhoz, hogy sikerült egy olyan védekezést produkálnunk, ami, azt gondolom, helyenként szinte hibátlan volt. Ugyan akadtak a játékunkban hullámvölgyek, és a komolyabb előny birtokában be-becsúsztak figyelmetlenségek is, ettől függetlenül ma nagyon odatettük magunkat, s véleményem szerint ilyen különbséggel is megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Szabó Zoltán: – Gratulálok a MAFC csapatának a győzelemhez, azonban azt gondolom, a differencia nem reális, játéktudásban nincs ekkora különbség a két csapat között. Sajnos azonban 3/30-as hárompontos dobóhatékonysággal, amelyek jelentős része kidolgozott helyzet volt, valamint húsz eladott labdával sehol sem lehet meccset nyerni. Dolgozunk tovább, s hátralévő két hazai találkozónkon, a Baja és a Nyíregyháza ellen, megpróbálunk javítani.