Hazai pályán egyenlítettek az újpestiek, így szombaton dől el a továbbjutás.

Gyors kosárváltásokkal kezdődött a szerda esti, fővárosi meccs, az első percekben védekezésben egyik gárda sem jeleskedett. A folytatásban, noha már jóval megfontoltabb tempóban, de továbbra is fej-fej mellett haladt a két alakulat, s bár a nyitó negyed második felében Takács tripláival és Surmann Péter öt pontjával a hazaiak hét egységgel megugrottak, a félidő hajrájára, Joó és Hajdu révén, ledolgozták hátrányukat a védekezésükön is szigorító tarjániak (29–29). A nagyszünetet ellenben egy Surmann Péter mázlis találataira, valamint Franczva centergóljaira alapozott 12–1-es futással foglalták keretbe az újpestiek, aminek következtében, a találkozó során először, immár kétszámjegyű különbség választotta el egymástól a feleket (47–35). Ekkor azonban a piros-feketék is újból megrázták magukat, s a gyenge napot kifogó Herendic kezéből kihullott karmesteri pálcát felragadó Csabák vezérletével, egy 10–0-ás rohamot elővezetve, 49–47-re felzárkóztak. Noha fordítani nem tudott, az Ughy-gárdának a záró felvonásban is sikerült folyamatosan lőtávolon belül maradnia, így a végjátékhoz érkezve is csupán egyetlen pont volt a mieink hátránya (62–61). A kulcspillanatokban viszont, miként az egész találkozó folyamán, érvényesült a vendéglátók kulcsembereinek nagyobb rutinja, s Surmann Gábor újabb két egyéni villanásával végül a saját elképzeléseiket összességében jobban megvalósító lila-fehérek javára dőlt a helyenként szikrázó küzdelmet hozó csata.
Két találkozót követően ezáltal egy-egyre alakult a legjobb négy közé jutásért vívott párharc állása, így szombaton még egyszer, de idén immár biztosan utoljára, összeméri erejét a két gárda.

NB I/B, Zöld-csoport, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Újpest-Megyeri Tigrisek – Salgótarjáni KSE 74–67 (23–19, 15–15, 15–13, 21–20)
Bajza József u., 100 néző, vezette: Minár, Menyhárt, Lövei.
Újpest: SURMANN P. 16/6, Széphelyi 6, Takács G. 7/6, DJURASEVICS 16, SURMANN G. 20/6. Csere: Franczva 9, Nagy R., Pollák . Edző: Stevan Csupics.
Salgótarján: Herendic 5, Piukovics B. 6/3, Kovács M. 4, BOINITZER 16, JOÓ 13/3. Csere: CSABÁK 14/6, Hajdu 9/3, Kovács D., Zábó. Edző: Ughy Albert.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6, 8. perc: 19–12, 14. perc: 27–24, 19. perc: 32–32, 23. perc: 47–35, 29. perc: 49–47, 34. perc: 55–52, 39. perc: 62–61.
Kipontozódott: Herendic (38.).

Stevan Csupics: – Igazi harcos meccs volt, mindkét részről korrekt játékkal. A végén egy-két labda döntött, szerencsére ezúttal a mi javunkra. A salgótarjániaknak is gratulálok, szombaton hasonlóan jó mérkőzésre számítok.
Ughy Albert: – Védekezésünkkel nem volt nagy gond, azonban a védekezésből támadásba való átmenettel annál inkább. Azt gondolom ez volt a legnagyobb probléma ma, ezért nem tudtunk nyerni. Ezen kívül egy-két kulcsjátékosunknak támadásban fel kell nőnie a feladathoz, itt a rájátszásban már nagyon nem férnek bele a betlik.