A rájátszás első körében az ötödik helyre ugró újpestiekkel találkozik csapatunk.

Amíg a dobogós esélyeit már korábban elpackázó SKSE számára különösebb tétje nem volt a vasárnapi alapszakasz-zárónak, addig a vendéglátó újpestiek egy esetleges sikerrel a forduló előtti pozíciójukhoz képest akár két helyet is javíthattak. Talán ennek is betudható, hogy a főként a Surmann Gábor-Franczva-Djurasevics trió eredményességére építő Tigrisek valamivel élesebben kezdték a meccset, s ha jelentősebben nem is sikerült elhúzniuk, pár pontos vezetésük később sem igazán forgott veszélyben. A sok hibával kosárlabdázó piros-feketék a találkozó nagy részében hátrányban voltak, az első félidőben, Herendic és Joó révén néhány pillanatra ugyan még sikerült átvenniük a vezetést, ám a fordulás után már egyszer sem álltak jobban. A 3/29-es, 10%-os triplamutatóval riogató Ughy-legénységnek mindazonáltal még így megvolt rá az esélye, hogy a végjátékban hosszabbításra mentse a meccset, ám Boinitzer az utolsó percben négy büntetőkísérletéből mindössze egyet értékesített.

Győzelmükkel – illetve a Pápa-Győr páros vereségével – a lila-fehérek a tabella ötödik helyére ugrottak előre, aminek következtében a két gárda, immár a rájátszás első körében, hamarosan újra megmérkőzhet. Az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntős párharc első összecsapását április 13-án, szombaton, 18 órától rendezik Salgótarjánban.

NB I/B, Zöld-csoport, 26. forduló

Újpest-Megyeri Tigrisek – Salgótarjáni KSE 73–69 (24–19, 15–18, 13–11, 21–21)

Bajza József u., vezette: Radnóti, Maár, Szalóki.

Újpest: Surmann P. 7/3, Széphelyi 9/6, Djurasevics 13, Surmann G. 22/6, Franczva 17. Csere: Nagy R. 4, Pollák, Takács G. 1. Edző: Stevan Csupics.

Salgótarján: Herendic 18/3, Piukovics B. 10, Kovács M. 3/3, Joó 14, Hajdu 3. Csere: Boinitzer 11/3, Csabák 8, Zábó 2, Kovács D. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–6, 8. perc: 20–17, 14. perc: 30–30, 18. perc: 36–33, 24. perc: 46–42, 28. perc: 50–47, 34. perc: 55–51, 38. perc: 61–58.

Kipontozódott: Csabák (39.), Herendic (39.), Djurasevics (40.).