Gyenge játékkal, egy koránt-sem világverő riválist sikerült alulmúlnia csapatunknak.

Hatmeccses győzelmi sorozattal a háta mögött utazott Pápára az SKSE csapata, melynek a vasárnap esti összecsapáson korántsem sikerült az utóbbi fordulókban megszokott lehengerlő kezdést produkálnia. Igaz, bár az első percekben rendre a rutinos Sonyák vezette házigazdák álltak jobban, a nyitó negyed második felében úgy tűnt, a mieinknek, ha kis késéssel is, de mégis sikerül rátalálniuk a helyes útra. Csabák triplájára alapozott 11–2-es sorozatukkal 13–8-ról hamarjában 15–19-re alakították az állást a piros-feketék – ám, mint kiderült, az Ughy-legénység számára ezzel a meccs érdemi része nagyjából véget is ért. Az első kisszünetet ugyanis immár egy 16–3-as hazai válaszcsapás foglalta keretbe, ami a legfontosabb kérdéseket gyakorlatilag el is döntötte. Mert bár a rengeteg hibával kosárlabdázó, s a második félidő bizonyos időszakaiban már húsz ponttal is „égő” tarjániak az utolsó negyedórára valamelyest megemberelték magukat, öt egységnél jobban már egyszer sem tudták megközelíteni riválisukat. Nagy kár érte, mert a finoman szólva is verhetőnek tűnő pápaiak otthonában hagyott pont a végelszámolásnál még nagyon hiányozhat a mieinknek.

NB I/B, Zöld-csoport, 22. forduló
Concordia Motax KC Pápa – Salgótarjáni KSE 77–66 (17–19, 23–12, 17–14, 20–21)
Pápai Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Tóth K., Surányi, Kapusi.
Pápa: Murai 16/6, Horváth A. 3/3, Sonyák 18, Cook 15, Keller V. 4. Csere: Márton Á. 3, Grebenár 13, Márton L. 5/3. Edző: Vajda József.
Salgótarján: Herendic 7, Csabák 6/6, Kovács M. 7/3, Joó 13, Hajdu 23/6. Csere: Piukovics B. 10/6, Zábó. Edző: Ughy Albert.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5, 8. perc: 13–15, 14. perc: 28–22, 18. perc: 36–31, 24. perc: 50–33, 28. perc: 55–40, 34. perc: 64–56, 38. perc: 70–64.
Kipontozódott: Piukovics B. (36.).

Vajda József: – Nagyon jól védekeztünk, igazi csapatként küzdöttünk. Egy hét alatt nyertünk három meccset, ez gyógyír a sebeimre!
Ughy Albert: – Sajnálom ezt a mai vereséget, méghozzá azért, mert szerintem az előző hat mérkőzésünk, amelyeken sikerült győznünk, semmivel sem volt könnyebb, sőt. Két-három játékost kivéve egyáltalán nem voltunk itt fejben, és kicsit úgy érzem megijedtünk a lehetőségtől is, hogy nyerhetünk. És persze hiányoztak az extra egyéni teljesítmények, nálunk ma ilyen sajnos nem volt. Összességében minden rutintalanságunk kiütközött ma, kulcsszituációkban tízből kilencszer rosszul döntöttünk.