Egy újabb „agyonnyert” meccsen kellett az utolsó másodpercekig izgulnunk.

Utóbbi találkozói fényében korántsem meglepő módon hétközi, kecskeméti fellépését is parádésan kezdte az ötmeccses nyerő szériájának meghosszabbítására készülő Ughy-legénység, amely határozott védőmunkájának és higgadt, pontos támadásbefejezéseinek köszönhetően hamar faképnél hagyta ellenfelét. Korán megszerzett tetemes előnyüket azután a második negyed derekáig különösebb gond nélkül meg is őrizék Hajduék, s bár 19–34 után egy 9–0-ás hazai futás eredményeként rövid időre tíz pont alá csökkent a különbség, riválisuk első komolyabb felzárkózási kísérletét az ekkortájt elsősorban a Herendic-Joó páros kosaraival lépegető piros-feketék a félidő végére könnyedén visszaverték (32–46).

A nagyszünet után pedig úgy látszott végképp dűlőre viszik a dolgot a rajtot ismét remekül elkapó tarjániak, akik a harmadik felvonás derekán, főként a rendkívül hatékonyan játszó Herendic (27 pont, 10/12 a mezőnyből, 7/7 büntető, 11 lepattanó, 4 gólpassz) találatainak köszönhetően, már több mint húsz egységgel álltak jobban. Noha a kecskeméti fiatalok jókora hátrányuk dacára is változatlan elszántsággal küzdöttek, hajtottak, egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a fordításhoz szükséges tűzerő megvolna a hazaiakban. Mindezt talán a mieink is elkönyvelték már magukban, különösen azt követően, hogy bő öt perccel a zárás előtt még mindig egy híján húsz pont választotta el egymástól a csapatokat (61–80). Ekkor azonban a Váradi-tanítványok egy utolsó, mindenre elszánt rohamra indultak, s mire a teljesen elkényelmesedő tarjániak felocsúdtak, a hajrára óriási dobóformába lendülő Plézer és társai már kis híján a sarkukra hágtak. A nem várt izgalmakat tartogató végjátékba immár 80–85-ös állással fordultak a felek, sőt, kevesebb, mint fél perccel a vége előtt Molnár egy újabb triplával ki is egyenlített! Az utolsó szó jogát azonban ezúttal Joó tartotta fenn magának, aki egy dudaszós duplával végül csak megnyerte rendkívül sok tanulsággal szolgáló meccset az SKSE csapatának…

NB I/B, Zöld-csoport, 21. forduló

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt U23 – Salgótarjáni KSE 85–87 (9–23, 23–23, 20–25, 33–16)

Kecskemét, Sport Akadémia, 50 néző, vezette: Major, Sentényi, Makrai.

Kecskemét: MOLNÁR D. 32/12, PLÉZER 26/12, Lukács D. 8/3, Kucsera 9/3, FÜLÖP B. 10. Csere: Ivkovics, Lukácsi, Vizi, Nagy J. Edző: Váradi Kornél.

Salgótarján: Csabák 6, HERENDIC 27, Kovács M. 10/3, JOÓ 21, HAJDU 16. Csere: Piukovics B. 7/3, Póczos M., Kovács D., Piukovics P. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–13, 8. perc: 8–19, 14. perc: 19–32, 18. perc: 28–34, 22. perc: 35–53, 27. perc: 43–64, 35. perc: 64–82, 40. perc: 85–85.

Kipontozódott: Hajdu (28.).

Váradi Kornél: – Számunkra büszkeség, hogy fiatal csapatunkkal ismét egy egylabdás meccset tudtunk játszani egy erős ellenféllel szemben. Nagy hátrányból jöttünk vissza, de ilyen a sport, a kiélezett végjátékból legutóbb sikerült győztesen kijönnünk, ma viszont nem volt velünk a szerencse. Dolgozunk tovább!

Ughy Albert: – Jól kezdtük a mérkőzést, jó védekezésből könnyű kosarakat tudtunk szerezni. A második negyedben azután rengeteg támadólepattanót engedtünk ellenfelünknek, így előnyünket a félidőig nem tudtuk tovább hizlalni. Öt perccel a mérkőzés vége előtt viszont már tizenkilenc ponttal is vezettünk, a hajrában azonban nagyon sok rossz döntést hoztunk támadásban és védekezésben is, így végül némi szerencsére is szükségünk volt a győzelemhez. De, előre kell néznünk, át fogjuk beszelni közösen, hogy mi történt, min kell javítani és megyünk tovább.