Az NB II-es debreceniek 122 pontot szerezve ütötték ki a kupából együttesünket.

Alighogy elkezdődött, az Ughy-legénység számára már be is fejeződött a Dr. Hepp Ferenc amatőr kupa idei küzdelemsorozata, a második forduló hétfő esti záró mérkőzésén ugyanis a mieink az első pillanattól az utolsóig hátrányban játszva, tulajdonképpen tükörsimának mondható vereséget szenvedtek az NB II Keleti csoportjában szereplő DEAC Campusfesztivál 2018 otthonában. A csupa magasabb osztályt megjárt kosarassal felálló debreceniek együttesünk „védekezésképtelenségét” kihasználva az első negyedben, többek között kilenc triplát (!) is behintve, 43 (!!), a nagyszünetig 70 (!!), a lefújásra pedig 122 (!!!) egységig jutottak, miközben minden felzárkózási kísérletünket könnyedén verték vissza. Így aztán mit sem ért a 109 dobott pont, vagy Cubela és Herendic harmincasa, s csak reménykedni tudunk benne, hogy ennek a súlyos pofonnak a szombati, óbudai bajnoki találkozóra nem marad majd különösebb nyoma…

Hepp Kupa, 2. forduló

DEAC Campusfesztivál 2018 – Salgótarjáni KSE 122–109 (43–24, 27–26, 22–32, 30–27)

Debrecen, DE Klinikai Campus Tornaterem, 20 néző, vezette: Balogh Gy., Nemes.

Debrecen: Széll 14/3, Jávor 11/6, Pék 24/18, Kovács I. 22/6, Vas V. 24. Csere: Varga Á. 24/6, Szarvas P. 3. Játékos-edző: Kovács Imre.

Salgótarján: Dániel P. 8/3, Herendic 31, Cubela 32/21, Joó 11/3, Nárai 16/3. Csere: Kovács M. 2, Zábó 9/9, Piukovics P. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–11, 8. perc: 34–19, 14. perc: 50–36, 18. perc: 64–46, 24. perc: 82–65, 30. perc: 92–82, 34. perc: 105–85, 38. perc: 111–101.

Kipontozódott: Varga Á. (40.). Kiállítva: Cubela (40. – második technikai hiba után).

Kovács Imre: – Először is gratulálok a csapatunknak, szívvel-lélekkel küzdöttünk az igen jó képességű játékosokból álló, NB I/B-s salgótarjániak ellen. Nagyon örülök a győzelemnek! Ellenfelünknek sok sikert a bajnokságban, azt pedig meglátjuk, hogy mi meddig jutunk a kupában.

Ughy Albert: – Sajnos hamar elvéreztünk a kupában, de szerintem ez a pofon most épp jókor jött. Tökéletes volt ez a mérkőzés arra, hogy minden hibánk előjöjjön, s itt elsősorban a mentális, morális problémákra gondolok. Úgy vélem, még időben vagyunk ahhoz, hogy ezeket megbeszéljük, kijavítsuk. Remélem ebben mindenki partner lesz, hiszen csak ez visz előrébb minket, hogy igazán jó csapat legyünk.