Az akaratgyenge, szánalmas vergődés eredménye kiütéses vereség lett a kisdöntőben.

Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, négyes döntő - 3. helyért

Pécsi VSK-Kronosz Kiadó – Salgótarjáni KSE 79–51 (18–13, 18–9, 23–6, 20–23)

Debrecen, Főnix-csarnok, 100 néző, vezette: Sallai, Bács, Horváth Cs.

Pécs: Bíró L. 7, Antóni 13/6, Popgyákunik 3/3, Demeter A. 10, Kővágó-Laska 6. Csere: Berkics B. 8/6, Benke K. 7, Riskó 10, Krnjajszki 8, Porrogi 2, Mándity M. 3/3, Fülöp Zs. 2. Edző: Juhász Olivér.

Salgótarján: Rackley 3, Kovács D. 7/3, Sonyák 11/9, Jakab P. 7, Olasz 10. Csere: Burai 7/3, Csapai 6, Joó, Drevenka, Holló. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–3, 8. perc: 13–13, 14. perc: 21–20, 18. perc: 34–20, 25. perc: 44–25, 29. perc: 59–28, 35. perc: 65–39.

Juhász Olivér: – Nagyon örülök, hogy ilyen magabiztosan nyertünk, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani, és mindenki dobott pontot is. És persze a kupabronznak a legjobban, hiszen éremért jöttünk, és sikerült is azt megszereznünk.

Ughy Albert: – Először is gratulálok a pécsi fiataloknak! Nehéz szakmailag bármit is mondani a ma délelőtti mérkőzésről, ez egy tipikusan olyan találkozó volt, amelyet az a csapat nyer meg, amelyik motiváltabb és rendben van mentálisan. Mi nem voltunk... Összességében, azt gondolom, nagy dolognak számít, hogy bekerültünk a Hepp Kupa négyes döntőjébe, hiszen idáig azért véletlenül egyetlen csapat sem jut el. Bőven van viszont hiányérzetem, egy-két játékost leszámítva ugyanis iszonyatosan motiválatlanul léptünk pályára, nem becsültük meg, nem értékeltük azt, hogy idáig eljutottunk, ami számomra nagyon fura, hiszen sokaknak ez egy elég jó lehetőség lett volna arra, hogy megmutassa magát. Emellett nem voltunk kellően agresszívak, kreatívak támadásban, gyámoltalanul játszottunk. Nagyon rossz a dobás kiválasztásunk, sokszor nincs szívünk továbbadni a labdát. A legfontosabb mégis, hogy akarat és hit nélkül nem lehet kosárlabdázni, de az élet más területén is elég nehéz ezek nélkül boldogulni. De levonjuk a tanulságokat és innentől a bajnokságra koncentrálunk, hiszen nehéz mérkőzések várnak ránk. Jövő héttől azon fogunk dolgozni, hogy egészen más szellemben lépjünk pályára. Köszönöm a szurkolóknak, akik elkísértek minket, és továbbra is, Hajrá Salgótarján!

A döntőben: Nyíregyháza Blue Sharks – Oroszlányi SE Lions 81–95

A 2017/2018. évi Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa végeredménye: 1. Oroszlányi SE Lions, 2. Nyíregyháza Blue Sharks, 3.Pécsi VSK-Kronosz Kiadó, 4. Salgótarjáni KSE.