Az éllovas a második negyed-ben kíméletlenül átgázolt a mieinken.

NB I/B, Zöld-csoport, 13. forduló

BKG-Príma SE Szigetszentmiklós – Salgótarjáni KSE 91–72 (17–22, 32–8, 20–16, 22–26)

Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Jurák, Csabai-Kaskötő, Győrfy.

Szigetszentmiklós: Nagy Benedek 6, NAGY BOTOND 36/18, Halász Á. 7/3, Hakonov 5/3, Reizer 6. Csere: TANÁCS 14, Kaluha 3, Szeleczki 2, Szendrei 6, Czakó 4, Debreceni G. 2, Ben Kane. Edző: dr. Nagy Ágoston.

Salgótarján: Rackley 20/3, Sonyák 4, Kovács D., Jakab P. 15/9, Olasz 2. Csere: Piukovics P. 10/6, Csapai 14/3, Joó 4, Mucsibabics 3. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–3, 8. perc: 12–14, 11. perc: 17–26, 15. perc: 37–26 (!), 17. perc: 37–30, 20. perc: 49–30, 25. perc: 59–34, 30. perc: 65–46, 35. perc: 82–57.

Kipontozódott: Szeleczki (34.), Rackley (39.).

Dr. Nagy Ágoston: – Gratulálok a vendégeknek, hogy nehéz helyzetükben is mindent megtettek, s biztos vagyok benne, hogy össze fognak állni, és méltón tudják majd a salgótarjáni kosárlabdát képviselni. Rég volt ennyire szimpatikus csapatuk, további sok sikert kívánok! És, hogy azért saját együttesemről is szót ejtsek, nagyon örülök, hogy ilyen jól kezdtük a 2018-as évet.

Ughy Albert: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első negyedben azt csináltuk, amit elterveztünk, agresszívan védekeztünk, támadásban türelmesen, csapatként játszottunk. A második negyedben idegesen kosárlabdáztunk, elfogadom, hogy voltak fura játékvezetői ítéletek, de higgadtnak kell maradnunk negyven percig. Egyénileg és gyorsan akartuk befejezni a támadásainkat, amiből sokkal több lett a hiba és ezt ellenfelünk rendre ki is használta.  Összességében azt gondolom, hogy fejben hamar elfáradtunk, ezt bizonyítja a tizenkét kihagyott büntetőnk is. Sokkal fegyelmezettebben és koncentráltabban kell játszanunk a jövőben, nem szabad ennyire szétesni egy mérkőzésen. Mindenképpen le fogjuk vonni a megfelelő tanulságokat. Gratulálok a Szigetszentmiklósnak!