Príma SE II. – Salgótarjáni KSE 80–84 (24–20, 16–24, 17–18, 23–22)

Debrecen, Gizella u., vezette: Kisházi, Kakas.

Príma SE II.: Helgasson 9, I. Assaf 18, Marosi 18, Pali 8/3, A. Assaf 14. Csere: Hawrlant, Brazowski 7, Szász, Pálur 6/3. Edző: Barna Donát.

Salgótarján: Surmann P., Kovács D. 7, Surmann G. 19/6, Jakab P. 23/9, Csapai 10/3. Csere: Sonyák 10, Olasz 11, Mucsibabics 4, Szőke. Edző: Ughy Albert.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8, 8. perc: 21–16, 13. perc: 24–24, 16. perc: 25–38, 20. perc: 40–44, 25. perc: 51–51, 32. perc: 66–65, 38. perc: 72–80. Kipontozódott: A. Assaf (38.).

Pár napon belül másodszor látogatott Debrecenbe az SKSE együttese, melynek a DEAC U23 elleni szűkös bajnoki sikert követően az NB II-es Príma SE II. legyőzéséért is alaposan meg kellett szenvednie. A nemzetközi csapattal felálló házigazdák a megilletődöttség legkisebb jele nélkül léptek pályára, s már az első negyedben rá is ijesztettek picit a nehezen felpörgő tarjániakra (tíz perc után 24–20 oda). Akik ezen annyira felhúzták magukat, hogy a Surmann Gábor-Jakab-Csapai trió vezérletével a második felvonásban rögtön egy 18–1-es szériával nyitottak. Csakhogy a látogatók ekkor megszerzett előnye a nagyszünetig hátralévő időben fokozatosan elolvadt, s az Ughy-legénység a fordulást követően sem igazán tudta lerázni magáról a szívósan küzdő cívisvárosiakat. Olyannyira, hogy a harmadik periódus végén, a negyedik elején a prímások egyszer-egyszer a vezetést is átvették, s bizony 66–65 után igencsak élesnek ígérkezett a végjáték. A finisben ugyan Surmann Gábor és Sonyák pontjai végül nagy nehezen bebiztosították a piros-feketék számára a győzelmet, ám ez a teljesítmény megint nem volt méltó egy – a bajnokságban és a kupasorozatban egyaránt – komoly terveket szövögető együtteshez.

Ughy Albert: – Ezt a produkciót nem szeretném kommentálni...